Taky často hledáte něco na internetu, ale nevíte, co to přesně je? Může to být nějaká skladba, píseň, kterou neumíte pojmenovat, nebo to může být nástroj, který neznáte, nebo to taky může být úplně nový postup. Existuje řada stránek, které vám poskytnou informace, které potřebujete, ale nejprve je musíte najít.
Nebo ještě lépe, musíte najít způsob, jak je najít. Byť se totiž snaží být vyhledávače co možná nejefektivnější ve filtrování obsahu a jeho relevanci k hledanému výrazu, často se může stát, že to prostě není to, co hledáte. A nemusí se opravdu jednat jenom o písničky, ale třeba i o nějaké informace, které nejsou zrovna populární a těžko se hledají, jako například judikáty městských či okresních soudů nebo třeba zajímavé články o mikroskopických organismech – za předpokladu, že jsou nějaké zajímavé články o mikroskopických organismech.
Někdy je to jenom o klíčovém slově
V angličtině tzv. key words, jsou to slova či slovní spojení nebo dokonce i fráze, které charakterizují nebo jsou charakteristické pro vámi hledanou informaci či věc. Někdy se může jednat o skutečně klíčové slovo, které například používá vámi hledaná filmová postava nebo to může být něco, co vyznačuje nějaký aspekt či znak jistého vzorce či živočicha. Někdy ani nevíte, co hledáte a jenom tak nějak brouzdáte po matných vzpomínkách na něco, co jste kdysi kdesi dělali či hráli.
Nejhůře se hledají staré hry. Valná většina z nich nikdy internet nezažila, byla distribuovaná na cédéčkách a je tak velmi těžké se k nim dostat. Buďte si ale jisti, někdy někdo někam nahrál kopii na internet, aby odkaz žil dál.
Objevujte
Možná zkuste jiný vyhledávač nebo zkuste něco jiného. Často můžete najít alespoň něco málo informací na nějakém fóru či v diskuzi. Všechno je to jenom o štěstí, ale hlavně musíte mít píli toho štěstí dosáhnout a nevzdat se, jakmile nenarazíte na to své hned na první stránce odkazů.